Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1

Методична робота

План роботи на 2017-2018 навчальний рік /uploads/editor/11252/585819/sitepage_23/files/richniy_plan_2017_2018.docx

Наказ про організацію методичної роботи на 2017-2018 навчальний рік   /uploads/editor/11252/585819/sitepage_23/files/pro_organizaciyu_metodichnoi_roboti_17_18.doc

У межах комплексної програми підвищення кваліфікації педагогів в закладі  проведено тренінг на тему «Психологічна підтримка молодих педагогів».

Мета тренінгу – допомогти молодим спеціалістам усвідомити необхідність підвищення професійної  компетентності  у вирішенні складних педагогічних випадків. Учасники виявили зацікавленість до цієї теми та взяли активну участь у роботі  тренінгу.

Виконання вправи «Мозковий штурм: технологія ведення випадку» викликало у присутніх жвавий інтерес та дискусії, оскільки надало змогу не тільки обговорити  складні педагогічні ситуації, але і знайти шляхи їх подолання.  Учасники напрацювали ряд пропозицій до керівництва школи-інтернату, які дадуть змогу розробити ефективний алгоритм  міжструктурної взаємодії, який  у свою чергу дозволить  удосконалити педагогічні та виховні процеси .

Тема «Асертивна поведінка» та тематичні вправи надали можливість учасникам  усвідомити рівень особистої здатності  не залежати від зовнішніх впливів та оцінок, вміння самостійно регулювати власну поведінку і відповідати за неї.

Тема тренінгу настільки захопила учасників, що навіть під час перерви на чай та солодощі вони продовжували емоційне обговорення. В анкеті, яка була надана після закінчення тренінгу, як вчителі, так і вихователі  визначили «гарячі» теми та висловили побажання проводити подібні освітні заходи і надалі.

Підсумовуючи результати, учасники зазначили, що участь у тренінгах підвищує професійну гідність та надає можливість покращити психологічну обізнаність молодих спеціалістів, що сприяє поліпшенню їх психоемоційного стану  та мікроклімату у колективі.